Alkohol může být špatným pánem


Alkohol si jednou za čas dopřeje většina z nás. Skleničku něčeho dobrého ve společnosti…to není nic neobvyklého, protože alkohol je v naší společnosti více než dobře tolerován. Což sice znamená, že se nemusíme omezovat, na druhou stranu to ale znamená, že máme k této droze velmi snadný přístup. A její nadměrné užívání nás může dostat do pořádných potíží. Alkohol totiž nemá na naše zdraví vůbec pozitivní dopad. Naopak. Jeho pravidelné užívání vede ke zvýšení rizika mnoha onemocnění. Například onemocnění srdce, infarkt myokardu, cévní mozkové příhody, problémů s pamětí, psychickým obtížím a dalším.

alkohol

Alkoholické nápoje mají například negativní dopad na vaši erekci. Ano, alkohol a erekce, pokud chcete, aby byla dostatečně kvalitní, nejdou moc dohromady. Sklenička něčeho na posilněnou před sexem možná nezaškodí, protože vám pomůže se uvolnit, ale pravidelné užívání alkoholu vás může dovést až k erektilní dysfunkci. To nemluvíme o tom, jaký může mít alkohol dopad na vaše játra. V krajním případě může dojít až k cirhóze jater, což je závažný problém a může velmi snadno skončit smrtí. Většina problémů, které jsou spojené s alkoholem mohou skončit až fatálně.

alkohol

To samozřejmě neznamená, že byste si už nikdy neměli dát ani kapku alkoholu. Jsou sice lidé, kteří se alkoholu zcela vyhýbají, a vyhovuje jim to tak, ale pokud si dáte občas skleničku, neublíží vám to. Za předpokladu, že jste zdravý jedinec bez zdravotních problémů, které by mohl alkohol zhoršovat. Dejte si ale pozor, abyste nesklouzli k závislosti. Alkohol otupuje naši mysl, dokáže nás dostat do dobré nálady. Zapomínáme na naše problémy. A díky tomuto stavu někteří konzumují alkohol opakovaně. Naše tělo postupně potřebuje čím dál tím větší dávky, aby se dostalo do tohoto stavu, a tak přijímáme alkoholu více. A problém už je na světě.