Koření známé jako kurkuma

https://www.booking.com/city/cz/kladno.cs.html t=UTF-8″>

Toto koření najdeme nejčastěji jako přísadu světoznámého kari koření. Kurkuma má žlutou barvu a typickou chuť, na kterou jsme donedávna nebyli zvyklí. Ne nadarmo se mu až do dnešní doby říká indický šafrán.koření, dózy

  • Koření kurkuma pochází z jižní Asie. V dnešní době se pěstuje i v jiných koutech světa, ale pochází primárně z této oblasti. Používá se nejvíce v indické, thajské a indonéské kuchyni. Je známá již tisíce let. Roste z rostliny, která má zelené listy a používá se právě její kořen. Ten má typicky žlutou barvu, odkud pochází také zbarvení tohoto koření. Kořen se sušší, mele a následně vzniká sypké koření.

Typicky žlutá barva

Koření se dá koupit zvlášť nebo jako součástí kari koření.
Jelikož se jedná o rostlinu s kořeny, oficiálním názvem kurkumovník dlouhý, má typicky charakteristickou přírodní vůni. Proto má kořenovou vůni a trochu štiplavou chuť. Pokud to ale nepřeženete, tak je velice příjemným zpestřením mnohých pokrmů. V dnešní době se dá velice snadno pořídit i u nás. Tuto přísadu můžete použít do omáček, výborně se hodí k těstovinám, ke všem druhům masa, ale i k zelenině nebo rýži. Vhodná je i k rybám, luštěninám nebo do polévek. Vyzkoušejte netradiční jídla asijské kuchyně, třeba si hned některá z nich oblíbíte. Hodí se také do teplých i studených pokrmů a použít se dá i na sladká jídla.bílý stůl s mističkami s kořením

  • A za jakou hodnotu si ji můžete koupit? To prozradí kurkuma cena https://www.nakliceno.cz/kurkuma/.
  • Ta se může lišit v závislosti na různých dodavatelích. U nás najdete jednu z nejnižších. Toto koření není vůbec drahé v porovnání s tím, jaké má pozitivní a kladné účinky na lidské tělo a naše zdraví. Pro všechny je cenově dostupné stejně jako jiné druhy koření.

Obsahuje spoustu cenných látek a vitamínů. Je antioxidantem a má vynikající protizánětlivé účinky. Podporuje trávení a krevní oběh.