Základní školy dnes a dříve

Základní škola nám toho dává a dala hodně. Bohužel, dneska je na základních školách pár problémů, které nejdou nějak vyřešit. Pokud už jste starší a je vám od 19 let a více, tak si vzpomenete, jak jste respektovali učitele, oni respektovali vás, nekřičeli jste vy na ně ani oni moc na vás. Dodržovali jste stanovené datumy testů a nepřesouvali je. Nechodili jste tolik za školu. To vše bylo dříve jasná věc, kterou chápal snad každý. Přece jen práce učitelů není lehká a je zapotřebí dobrá psychika a trpělivost. Nechcete na internetu vidět, jak žák mlátí učitele nebo naopak, takhle to být prostě nemá. 

vzdělání

Nyní má základní škola zatím nevyřešené problémy. Které? Postavení žáků k učivu. Žáci hlavně druhého stupně berou školu jako povinnost a je jasné, že se jim to brzy zprotiví a nebude je tak bavit učení, ani nic jiného. Tím pádem začnout chodit za školu, špatné známky jim vadit nebudou, při hodinách je ve třídě pořád hluk, protože si učitel neumí sjednat pořádek, začínají se dělat učitelům naschvály a ponižování. A takhle to v poslední době na škole chodí. V každé třídě najdete dítě, které nemá dobrý vliv na ostatní, a to se postupem času podepisuje na spolužácích. 

vzdělání

Co se týče učitelů, tak ti musí počítat s tím, pokud přichází nově na školu a ať jsou mladí nebo starší, že se jim nebude vždy dostávat všeho, co chtějí. Musí být přísní, ale ne pomocí fyzických trestů, stačí občas zvýšit hlas, neustoupit, stát si za svým, zabavit mobily, rozesadit někoho, dát jim nečekaný trest, nenechat je opisovat. Prostě a jednoduše se nesmí sesypat jako domeček z karet. A to se na školách bohužel stává čím dál více. 

Snad každého z nás doma učili, že je hezké mít dobré známky a někam to pak dotáhnout. Že je důležité udržovat náležitý respekt k učitelům, kteří do toho dávají všechny své síly. Já si kladu otázku: Proč to tak není stále? Kam se poděl respekt a slušné chování? 

A co vy, jaký na to máte názor?