4 důvody, proč muži ženy neposlouchají

Jistě jste si toho již dávno všimla. Přijdete z práce, nadšeně vyprávíte svému muži nějakou báječnou historku, která se vám po cestě domů stala, ale on vás prostě neposlouchá. O tom, když mu říkáte, co by měl udělat, ani nemluvě. Přitom existuje hned několik důvodů, proč se muži chovají tímto způsobem.

ruce muže a ženy

1.       Mluvíte příliš

Prostě moc mluvíte. Může se to zdát jako dobrá vlastnost, ale i váš muž po dlouhém dni v práci potřebuje mít chvíli klidu a ticha. Jestliže ho hned po příchodu zahrnete spoustou, pro něj zbytečných, informací, ztrácí pozornost hned po začátku konverzace. Jestliže vašeho muže po příchodu z práce jen rychle přivítáte, dáte mu pusu a počkáte, až se zeptá on vás, jak jste se měla, jistě vás již poslouchat bude.

2.       Zbytečné informace

Co si budeme povídat, ve většině případů muži prostě nejsou drbny. Informace o tom kdo, kde a s kým zkrátka rychle pouští z hlavy. Určitě uděláte jen dobře, pokud si rozhovory tohoto typu necháte pro kamarádku. Buďte si jistá, že vašemu příteli jistě chybět nebudou a kamarádka je naopak přivítá.

3.       Nevhodná chvíle

Každý již dávno ví, že muži nejsou schopni dělat více věcí najednou. Pokud tedy vašemu manželovi potřebujete sdělit něco velmi důležitého, musíte si být jistá, že jeho veškerá pozornost se upírá jen a pouze na vás. Určitě neuděláte chybu, když se ujistíte, že se za vašimi zády nedívá na televizi nebo nečte zprávy na mobilu.
sedící muž a žena

4.       Nepamatují si mnoho

Ve většině domácností stále platí zažité pravidlo, že muž je hlavou rodiny. Leží mu tedy na bedrech spousta starostí. Musí uživit celou rodinu, plus ji i materiálně zabezpečit. Zkuste se vcítit do jeho osobnosti a uvědomte si, že někdy je toho na něj zkrátka příliš. Je nad jeho síly si vše pamatovat. S tímto problémem mohou pomoci upomínkové lístečky například na lednici, nebo SMS.

Pokud tedy i vy máte doma manžela ignoranta, nebo zapomnětlivce, buďte shovívavá. Vždy vás může utěšit, že podobný problém mají miliony žen po celém světe.