Hypotéka, která vám v nouzi pomůže

Zaplatili jste pozdě za telefon? Anebo třeba za zdravotní a sociální pojištění? Takovou malou chybu je snadné napravit. To ovšem platí jedině v případě, že jste díky ní nezískali mimo pokuty za opožděnou platbu také zápis v registru. Takový vroubek se totiž opravuje velice těžko. Je to dáno především tím, že zápis v registru je snadné získat, ale je velmi těžké se ho zbavit – jeho vymazání může trvat od několika měsíců až po několik let.

dolary

Nicméně samotná skutečnost, že máte zápis v registru, ať už v tom bankovním anebo nebankovním, by vám zase tak moc vadit nemusela. Jde pouze o to, že s takovým cejchem nemůžete žádat o půjčku v bance. A právě to znamená pro mnoho lidí velký problém.
Situace, do kterých se člověk v životě dostane, si nikdo z nás nevybírá. A jen málokdo z nás je natolik majetný, aby ho ani sebevětší potíže nepoložily na lopatky, alespoň pokud jde o nedostatek financí. K takovým problémům stačí dlouhodobá pracovní neschopnost stejně tak dobře jako živelná katastrofa. Jestliže vám velká voda odnese střechu nad hlavou, pak jistě nebudete mít na vybranou a budete hledat výhodnou půjčku.

euro mince

Pokud ovšem zároveň máte i zápis v registru, můžete na všechny bankovní úvěry zapomenout. Naštěstí ne všechny dveře finančních institucí se před vámi v takové chvíli natrvalo zavírají. Stále ještě můžete žádat o vstřícnou nebankovní hypotéku bez registru.
Hypotéka bez registru se velmi podobá všem ostatním nebankovním hypotékám. I v tomto případě platí, že musíte mít dostatečné příjmy pro její splácení, a musíte se za úvěr zaručit nemovitostí. A platí dokonce i to, že věřitel si vaše registry důkladně prověří. Ovšem právě proto, že jde o hypotéku bez registru, tak může být o něco více shovívavý, takže nad těmi menšími, ale třeba i trochu významnějšími zápisy v registru dokáže zavřít oko.