Jak bezpečně poznat, že s vámi muž manipuluje?

Pokud jste se setkali s mužem, který má tu schopnost vás bodnout slovy do vašich slabin natolik, že jdete okamžitě k zemi a všem jeho manipulativním výkřikům věříte, pak máte tu čest s manipulátorem. Spousta žen si ale neuvědomuje, že s někým takovým sdílí domácnost, tak jak ho poznat? Podle několika bodů.
rozhněvaný muž
Vše je vaše vina!
Pokud žijete s manipulátorem, budete mít pocit, že vše, i snad to, že lidé dýchají, je vaše vina. Neustále budete poslouchat, že máte například nedostatek peněz, protože nepracujete tvrdě, že není uvařené jeho oblíbené jídlo, protože jste líná a celý den nic neděláte, a to i přesto, že ví, že se staráte o děti, pokud máte nebo že chodíte do práce. Vše, co se jemu v životě nepodaří, i maličkosti, hodí na vás.
Za jeho nevěru si můžete sama!
Podvádí vás váš muž s jinou ženou a tvrdí vám, že si za to můžete sama? Pak zbystřete, možná žijete s tyranem. Takový člověk vám s největší pravděpodobností bude vyčítat, že má jinou ženu, protože jste po porodu přibrala nebo proto, že už nenosíte ty minisukně a podpatky každý den, ale jen, když někam jdete. Dost možná budete mít pocit, že si našel jinou, protože nejste atraktivní, málo uklízíte, málo vaříte, není s vámi spokojený, ale nikdy neřekne, že by měl jinou, protože není schopný být monogamní.
„Vypadni z mého bytu!“
Vyhazuje vás za každý miniaturní přešlap, balí vám tašky, ale kdybyste chtěla odejít bude prosit na kolenou, že se změní? Pak mu nevěřte! Vyhazování z bytu hodně bolí a takový člověk si toho je dobře vědom, ví, že když vás vyhodí a vy nemáte kam jít, uděláte cokoliv, co chce, abyste mohla zůstat a poté máte pocit, že on je ten laskavý a hodný, který vám dal druhou šanci. Věřte, že jste nic neudělala, jen vás potřebuje mít na tzv. háčku.
žena se slzou
Jak se ho zbavit?
Ten zásadní krok musíte udělat vy sama. Vy sama se musíte zachránit. Řekněte o tom svým blízkým, rodině, přátelům, najděte si místo, kam půjde a ideálně mu o tom kam jdete ani neřekněte. Zabalte si a až když budete pryč mu zavolejte, že jste odešla nebo ještě lépe, napište mu jenom zprávu a pokud s ním nemáte děti, zablokujte si jeho číslo, aby neměl možnost vás kontaktovat a lanařit vás zpět, protože věřte, že by to udělal, sliboval by hory, doly, jak se změní, jak se omlouvá, ale vše by byli opět jen manipulativní řeči.