Jaké účinky má psyllium na naše zdraví? Nejde jen o přírodní projímadlo!

Potřebujete doplnit vlákninu, chcete žít zdravě a cítit se dobře? Pak určitě vyzkoušejte psyllium, které vám přináší mnoho zdravotních benefitů. Jaké to jsou?

Jaké účinky má psyllium na naše zdraví? Nejde jen o přírodní projímadlo!

Každý, kdo někdy řešil problémy se zácpou a snažil se tento nepříjemný stav vyřešit přírodní cestou, již určitě slyšel o psylliu. Jde totiž o jedno z nejlepších přírodních projímadel vůbec, může se užívat dlouhodobě a pro ty, kteří trpí chronickou zácpou má neuvěřitelně skvělé účinky. Kromě toho lze psyllium využít jako přírodní projímadlo a má i řadu jiných výhod pro naše zdraví.

powder-5354629__340

Co to vlastně je?

Psyllium cena Nakliceno je ve vodě rozpustná vláknina, která se získává ze semen jitrocele, konkrétně jitrocele vejčitého. Ten se pěstuje zejména v Indii. Užívá se ve formě prášku, tablet, kapslí nebo granulí. Prášek je asi nejvíce oblíbenou formou, protože se dá přidávat do jídel či nápojů. Psyllium na sebe ale váže vodu, takže je nutné jej opravdu důkladně zapít obyčejnou čistou vodou. V tenkém střevě se pak nestráví a tím usnadňuje vyprazdňování, upravuje chod střev a dokonce je možné využít jej i při shazování přebytečných kilogramů. Zasytí a člověk potom nemá delší dobu pocit hladu – tlumí také chuť na sladké a zabraňuje nechtěnému přejídání.

pexels-photo-2424034

Bojovník s cholesterolem

Jeho užívání se doporučuje i v případě, že potřebujete zatočit s cholesterolem. Napomáhá ale také snižovat hladinu cukrů v krvi tím, že oproti jiným druhům vlákniny vytvoří gel. Tento gel pak zpomaluje trávení jídla a tím se účinně snižuje hladina cukrů v krvi výrazným způsobem. Přirozeně působí na zažívání také jako účinné prebiotikum. V neposlední řadě je jeho obrovskou výhodou, že znatelně snižuje riziko kardiovaskulárních chorob a tím chrání naše srdce, přispívá také ke snížení krevního tlaku.

Jde o skvělého přírodního pomocníka, který pečuje o naše zdraví zevnitř. U dětí ale buďte s jeho dávkováním opatrní – od tří let věku dítěte se doporučuje dávat maximálně jednu lžičku denně a je nutné jej pořádně zapít vodou – pomáhá tak, ale i těm nejmenším při problémech s vyprazdňováním.