Modré světlo, zabiják spánku.

Co je modré světlo?

Modré světlo je přirozenou součástí denního světla, které nám poskytuje slunce. Modré světlo je všudypřítomného a proto se mu nemůžeme vyhnout. Modré světlo zároveň zabraňuje, aby si naše tělo vytvářelo hormon melatonin, zvaný taktéž hormon spánku. Tento hormon je příčinou toho, že když je venku tma, na naše tělo dopadá únava. Chce se nám spát a naše tělo se chystá odpočívat. Odpočinek by měl být nepostradatelnou součástí zdravého životního stylu.

Proč se tedy modrému světlu bránit?

Modré světlo ale také vyzařují obrazovky různých elektronických zařízení, jako jsou mobilní telefony, počítače, notebooky nebo tablety. Samozřejmě bychom se měli vyvarovat koukání do mobilů nebo na televizi těsně před spaním. Problém, ale může nastat u osob, které na počítači pracují a tráví více času než tři hodiny denně. Tělo sice vyčerpáním usne, ale spánek je narušený a méně kvalitní. Výsledkem může být nespavost, únava, podrážděnost, zhoršený pracovní výkon.

Práce na PC

Jak se před modrým světlem bránit?

Oko se samo nedokáže modrému světlu bránit. Pokud tedy trávíte více času u počítače, měli byste svým očím poskytnout dostačující ochranu. Řešení nabízí brýle nebo čočky proti modrému světlu. Brýle proti modrému světlu redukují záření z obrazovek a monitorů. Snižují také riziko suchého oka nebo bolesti hlavy. Výhodou je, že brýle proti modrému světlu jsou bez dioptrií a proto je můžou používat i ti, kteří netrpí žádnou oční vadou. Nabídka brýlí je široká a vybere si opravdu každý. Vzhled brýlí je elegantní a stanou se skvělým doplňkem pro váš outfit.

Hnědé oko

V dnešní době na počítači pracuje mnoho lidí. Sedavé práci jsme se snadno přizpůsobili. Naše oči to však sami nedokážou. Pokud chcete, aby vám dlouho sloužily, musíte jim v dnešním světě poskytnout největší možnou ochranu. Nezáleží na tom, jestli na počítači pracujete, nebo jste jen příležitostný hráč počítačových her. Brýle proti modrému světlu, by měly být povinnou výbavou každé osoby.