Muži už prim nehrají

Muži hráli dlouhá staletí prim. Ženy patřily mezi občany druhé kategorie. Samozřejmě existovaly určité výjimky, ale ženy zkrátka neměly na růžích ustláno. Měnit se to začalo v devatenáctém století a opravdové emancipace se ženy dočkaly až ve století dvacátém a mohutně svůj prostoj v historii dohánění. Co naplat, současná doba v naší civilizaci rozhodně přeje ženám a z dříve dominantních mužů se stávají tak trochu troubové, kteří už dávno nemají nad ženami navrch. Ale bylo by nespravedlivé jim upírat určité kvality. V některých záležitostech jsou muži prostě lepší. Pojďme se společně zamyslet v čem.

muž a socha

V čem jsou muži lepší

Nevykecají i to, co neví
Pro ženu není snadné udržet tajemství. Prostě to nejde. Alespoň jedné kamarádce to musíte svěřit se slovy, nikomu to neříkej. A kamarádka to také musí říct alespoň jedné kamarádce a kamarádka kamarádky… To muži prostě nedělají, protože na informaci za chvíli zapomenou.
 
Jsou soutěživější
Muži jsou větší hráči. Projevuje se to nejen v oblasti sportu, ale například i v oblasti podnikání nebo v politice. Jako podnikatelé jsou muži mnohem dravější. Způsobuje to do značné míry hormon testosteron.
 
Lépe spolu vycházejí
Dáme Vám jednu otázku. Který kolektiv je lepší? Ten ženský nebo ten mužský? Asi drtivá většina odpoví, ten mužský. Dobrý ženský kolektiv je anomálie, dobrý mužský kolektiv je normálka.
 
Přežijí snáze v krizových podmínkách
Pokud se ocitne muž na pustém ostrově, bude zřejmě úspěšnější v přežití než žena. Dokáže si vyrobit zbraň a ulovit domorodé zvíře. Souvisí to s výše uvedenými mužskými hormony testosterony, které mu usnadňují přežití v divočině.
 přemýšlivý pár
Je technicky zdatnější
Samozřejmě najdeme technicky zdatné ženy, ale je to spíše výjimka. Technicky zdatní jsou především muži. U mužů totiž dominuje levá mozková hemisféra, která souvisí s logickým a technickým myšlením.