Přichází čas na podzimní výzdobu

Všechny krásy, které s sebou podzim přináší, od obdivuhodné palety barev v přírodě až po sběr vinné révy, na to všechno se můžeme těšit. Vydejte se na procházku s rodinou nebo přáteli a nasbírejte po cestě všechny dary podzimu. Vytvořte si doma skvělé dekorace, kterými se budete kochat, až si chladné kapky podzimního deště přijdou zatančit na váš okenní parapet. Máme tu pro vás několik jednoduchých tipů na výzdobu domácnosti.
podzimní věnec
Větvičky a květiny
Báječně vypadají závěsná aranžmá ze suchých větví, na kterých se vznáší různá pírka, korálky, sušené květiny a zkrátka všechno, na co doma přijdete. Nasbírané a usušené květiny můžete zapíchat do různých nádob, například do misky, vázy nebo košíku, které předtím vyplníte aranžovací hmotou. Na údržbu sušených dekorací použijte speciální sprej na impregnaci.
sbírání barevného listí
Věnec na dveře
I zde popusťte uzdu své fantazii. Na výrobu věnce se dá použít v podstatě cokoliv. Postup je stejný jako u výroby vánočního věnce. Nejprve pomocí vázacího drátu obalíme korpus věnce barevným listím a každé obtočení řádně utáhneme. Poté lepící pistolí připevníme různé, nejlépe přírodní dekorace, například malé šišky, kaštany, žaludy, šípky a další plody. Zdobit můžeme také samozřejmě umělými dekoracemi, například odlitky ze sádry. Nakonec pomocí stuhy nebo silonu zavěsíme věnec na vchodové dveře.
čerstvé dýně
Okrasné dýně
Aby dekorace vydržela krásná, musí být dýně při sklizni dobře zralá, tedy mít popraskaný stonek a tvrdou slupku. Už samotné dýně jsou tak zajímavé, že nemusíte být žádný zkušený „řezbář“ a prostě budou vypadat dobře vždy a všude! Usaďte ji třeba na venkovní schody nebo na okno. Pokud si vytvoříte oranžové zátiší doma, nezapomeňte dát pod dýni vhodnou podložku, které nevadí případná vlhkost z plísně, která by mohla bez povšimnutí poničit nábytek nebo textil.

Doufáme, že jste se našimi tipy inspirovali a zároveň si navodili tu správnou podzimní náladu. Nikdy totiž není příliš brzy ani pozdě na vytvoření náklonosti k chladnějšímu období roku.