Rolety den a noc na zeď – dekorace i účel v jednom

Vyměňte rolety den a noc za žaluzie

Móda žaluzií se u nás rozjela krátce po pádu železné opony. Bylo to v době, kdy k nám proudily ze západní Evropy výrobky, po nichž lidé toužili, a co nebyly k mání v běžných socialistických obchodech. Do té doby se místnosti clonily jen záclonami a závěsy, případně starými látkovými roletami, které po stažení zcela zatemnily místnost.

velká kancelář

Výhody žaluzií není nutné jistě někomu vysvětlovat – jednoduše je vytáhneme podle potřeby, pootočíme lamelami a máme průzor z okna, jaký si přejeme. To je ale vše, co nám mohou nabídnout. Především jsou plechové (některé dřevěné) a působí v místnosti příliš ostře, neosobně a chladně. Kupříkladu okno se zataženými žaluziemi, byť pootočenými, působí nepříznivě i na psychiku, jde o to, že jsou lamely příliš úzké a ne zrovna dekorativní, i když se nám podaří je barevně sladit s nábytkem.

bílé okno

Mnohem příznivější dekorativní prvek jsou rolety den a noc na zeď Mk-rolety.cz, můžete je navíc umístit kamkoli a v libovolné šíři i délce před oknem nebo oknem s balkonovými dveřmi. Slouží jako stínící prvek a zároveň dekorativní. Mohou tím pádem zastoupit žaluzie, závěsy i záclony.

Jak vlastně vypadají a fungují

Jsou to dva kusy látky umístěné za sebou v odstupu několika centimetrů a každou z nich tvoří střídavě průhledné a neprůhledné pruhy v šíři přibližně 5 – 8 cm. Vzájemným překrýváním obou látek a posouváním transparentních a neprůhledných pruhů se reguluje množství světla v místnosti. Tato regulace je mnohem plynulejší než u žaluzií, i při úplném zatemnění je v místnosti pouze příjemné příšeří, ale především zajištěné dostatečné soukromí. Pochopitelně je možné rolety zcela nebo částečně vytáhnout.

Rolety den a noc jsou moderní řešení stínící techniky vhodné do jakéhokoli interiéru, vyrábí se v mnoha barevných variantách a lze je instalovat přesně na míru podle požadavků a možností. Hodí se i do kuchyní a koupelen, snadno se udržují v čistotě a dotváří útulné prostředí i tam, kde byste to zrovna neočekávali.