Vsaďte na podlahové topení a jeho přednosti


Topení v podlaze není žádnou technickou novinkou, jeho výhody užívají některé domácnosti již mnoho let. Kromě estetického hlediska, kdy obytný prostor nehyzdí nikde žádný radiátor, jsou důvody instalace podlahového vytápění ryze praktické – mít v místnosti rovnoměrněji rozložené teplo, vytápět objekt úsporněji a dopřát bosým chodidlům příjemný zážitek.

žena na podlaze

Neohříváte vodu na tak vysokou teplotu, jako v radiátorech – aby bylo ústřední topení s radiátory efektivní, musí se topné médium v soustavě udržovat na teplotě přibližně kolem sedmdesáti stupňů Celsia. U podlahového topení v Plzni a kdekoli jinde se kapalina zahřívá pouze na hodnotu max. cca 50 stupňů Celsia s tím, že samotná teplota podlahy by neměla překročit 29 stupňů Celsia. Uvádí se, že ideální teplota podlahy pro pobyt a pohyb v místnosti je mezi 19 a 29 stupni Celsia, přičemž jistou výjimkou je koupelna, kde může být na podlaze až o šest stupňů tepleji. Každopádně by ani tam neměla překročit teplota podlahy teplotu lidského těla 36,5 stupně Celsia. Nižší teplota ohřevu kapaliny v topném systému se pak také projeví na úspoře energie za vytápění.

posezení na koberci

Bosá chodidla si užijí – vlastně si užijete hlavně vy, neboť bosá chodidla jsou jen zprostředkovatelem pocitů, které prožíváte https://epochalnisvet.cz/zda-se-vam-ze-prozivate-porad-dokola-totez-mozna-jste-v-casove-smycce/ při chůzi na vyhřáté podlaze. Chodidla ovšem patří k nejcitlivějším částem těla, je na nich obrovské množství nervových receptorů a z této skutečnosti také těží reflexní masáže. Reflexní masáže (reflexologie) se proto provádí pouze na bosých chodidlech a nikde jinde, dalším důvodem je i to, že jsou citlivé body na ploskách nohou propojeny s jednotlivými orgány, a lze tímto způsobem léčebně působit na kterékoli místo v našem těle. Budeme-li našlapovat po příjemně teplém povrchu, budeme z toho mít celkově lepší pocit, než kdybychom pobíhali po bytě naboso po studené keramické dlažbě.