Jak v sobě probudit motivaci


Motivace je důležitým prvkem práce. Pokud jí nemáte dostatek, nikdy neodvedete dostatečně dobrou práci a pravděpodobně budete mít sklony k prokrastinaci. Avšak probudit motivaci můžete v sobě pouze vy sami – pokud jde o učení. Nicméně existují možnosti, jak si pomoci.

dřevěný stůl a židle

            Rozhodně jedním z dobrých nakopávačů jsou právě sociální sítě. Ačkoliv se může zdát, že spíše probouzí depresi z dokonalého života, který vy nežijete, také může pomoci. Záleží na tom, koho se rozhodnete sledovat. Instagram děvčat, která se rozhodnou cvičit a například vám předávat tipy ohledně stravy a cviků, mohou být nápomocné, jelikož vám ukáží, jak můžete dopadnout i vy. A stejně tak je to s motivací v učení, jakmile narazíte na někoho, kdo předává tipy ohledně produktivity a u jeho samotného vidíte, že den tráví efektivně.

            Citáty jsou dalším nápadem, který vás může oslovit. Vytiskněte si na papír nějaký motivační citát, kterých je na internetu bohatě a připevněte jej ke zdi či na nástěnku. Pokud vás motivace začne opouštět, podívejte se na tento papír a sami pochopíte, proč to všechno děláte. A pro koho. Hlavně pro sebe, přeci. Citátové fotografie si můžete hodit i na plochu počítače nebo na obrazovku telefonu a každý den se vám budou připomínat.

            Vytvořte si deník, nebo si jednoduše v bodech pište dny, kdy jste produktivní, především jak se cítíte a co vám daný den předal. Co vše jste stihli a co byste chtěli vyladit. Snažte se být co nejvíce pozitivní. Ve chvílích, kdy vás motivace začne opouštět, si tyto body či deník přečtěte a jistě tohoto pocitu budete chtít docílit znovu.
tulipán na zápisníku

            Vyvarujte se však chyby, se kterou začíná mnoho lidí, a proto také rychle s motivací skončí. Pokud si tvoříte denní plán, nepřeceňujte své síly. Obzvláště na začátku se nesnažte stihnout vše. Jděte na to postupně a opatrně. Tím pak předejdete tomu, že vás motivace upustí a spadnete do depresí z důvodu, že jste úkoly nezvládli. Dejte si jich méně a na konci se za ně odměňte.