Nechte se hýčkat

Přiznejme si to, zima nesvědčí nikomu. Neustálé šero, chladno, plískanice, změny teplot, nemoci…to všechno způsobuje, že se cítíme pod psa, všechno nás bolí a nejraději ze všeho bychom si zalezli pod peřinu a usnuli zimním spánkem. Důkladná masáž to ale může změnit.
masáž při svíčkách

·         Uvolněte se
Ani si to neuvědomujeme, ale právě v zimě naše svaly nejsnáze tuhnou. Zatímco jaro a léto svádí k procházkám a pobytu venku, v zimě jsme obvykle zavřeni vevnitř, sedíme, a svaly zahálejí. Důkladná masáž to může změnit. Zatuhlé svaly uvolní, prokrví, a vrátí jim ztracenou pružnost. Je také důležitá pro ty, kdo si i v zimě chtějí užít pohyb venku, protože napomáhá správné regeneraci po výkonu.

·         Detoxikujte
Přemýšleli jste někdy, proč jsme v zimě častěji nemocní než v létě? Kromě vnějšího prostředí za to může i nesprávně fungující lymfatický systém. Právě lymfatické trubice jsou totiž zodpovědné za odvod toxinů a odpadních látek z těla. A samozřejmě, v zimě dostává zabrat. Pokud lymfa neproudí tak, jak by měla, přichází únava, otupělost a malátnost. Masáž, nejčastěji v podobě takzvaného baňkování nebo horkých kamenů, nakopne systém k životu a posílí vaši imunitu.

·         Srovnejte se
Špatné držení těla je samozřejmě problém vždycky, ale právě v zimě trávíme nejvíce času v sedě. Sedíme v práci, sedíme v dopravních prostředcích, sedíme doma. A naše kostra a svaly trpí. Právě masér často odhalí nesprávnosti v držení vašeho těla, a může vám účinně poradit, jaké cviky provádět, abyste se bolesti nejen zbavili, ale aby už vás neobtěžovala ani v budoucnu.

masážní kameny na zádech
·         Krása uvnitř i navenek
Kromě vnitřní krásy má masáž efekt i navenek. Například medová masáž vyživuje pokožku,  pomáhá zbavit se staré kůže a zanechává kůži báječně jemnou na dotek. Nebo můžete zkusit masáž čokoládou, která bude požitkem pro všechny smysly, a kvalitní čokoláda dodá vaší kůži plno potřebných živin a minerálů, jako jsou selen nebo zinek. Pokud nejste na sladké, nabízí se například bylinkové nebo bahenní zábaly.