Několik tipů jak na citlivou mužskou pokožku

Nejčastější příčinou nedokonalé pleti v období dospívání u mužů je kladný vztah k alkoholu a cigaretám. Škodlivé látky v nich obsažené mají neblahé účinky na pleť a pokožku jako takovou. Ani stravování ve fast foodu není nejlepším komplimentem, jak vypadat k světu. Spolu s měnícími se hormony dokážou tyto aspekty vyvolat na kůži pořádnou neplechu. Hladina testosteronu totiž stoupá, a dokud zase neklesne nebo se neustálí, mastná pleť bude na denním pořádku. Přestože ho pokožka potřebuje, aby nebyla suchá, pokud už ale mastnota na tváři připomíná zrcadlo s ucpanými póry a pupínky, je zapotřebí s ní zatočit. Jak pečovat o mastnou pokožku?
sprchové houby
 
Základem je pravidelné čištění, aby se produkce mazu snížila. Odstraní se tím totiž přebytečný kožní maz a ucpané póry se vyčistí, čímž dochází k lepšímu okysličení kůže. Minimálně dvakrát denně, ráno a večer, je vhodné pleť vyčistit gelem nebo mycí pěnou a přidat k tomu ještě ošetření pleťovou vodou. Ta by měla být ale bez alkoholu. Postará se o zářivou pokožku a navíc působí antibakteriálně. Jemný pleťový peeling, například s bylinným extraktem nebo výtažky z aloe vera, díky perličkám odstraní odumřelou tkáň a zanechá pokožku jemnou a svěží. Nedávnou novinkou jsou bezpodmínečně slupovací čistící masky s aktivním uhlím, jež zmatní pleť a nečistoty z pórů vytáhnou.
pánská kosmetika
 
Naopak citlivá a suchá pleť je mnohdy výsledkem nesprávného stravování, stresu i dennímu holení. I znečištěné životní prostředí dává i odolné mužské pokožce pěkně zabrat. Když je ke všemu muž líný pořídit si kosmetiku určenou přímo pro něj a raději používá kosmetiku své partnerky nebo ženy, zadělává si na podrážděnou pokožku. Oslabuje tím totiž vrstvu ochranné kůže, které se nedostává dostatečná hydratace, maz je na ústupu a suchá pokožka rychleji stárne. Ovšem pozor na příliš častou péči, ta může spíše uškodit. Kosmetika by opět měla být bez alkoholu, na výběr jsou vody po holení i mycí gely, a také vždy je třeba dbát na neutrální pH. Citlivá pokožka potřebuje dostatek hydratace, takže aby se předešlo jejímu vysychání, emulze představuje vhodnou variantu péče o pokožku. Jako relax na závěr je ideální dopřát si vlažnou sprchu, ale suchou a citlivou pokožku nevystavovat horké nebo ledové vodě. Takové extrémy jí nedělají dobře.
 
Jemná sprchová mýdla s neutrálním pH poskytují pokožce ochranu před škodlivými vlivy. Navíc příjemně voní.