Skvělý vynález – odžmolkovač!

Často se stává, že Vaše nejoblíbenější kousky oblečení jsou žmolkovaté. Je to pochopitelné – své oblíbené oblečení nosíme často a tudíž ho musíme i často prát, tak se žmolky používáním prostě objeví. Důvodem je to, že látky ztrácí na kvalitě a krásný kousek oblečení mnohdy bývá krásný do svého prvního praní. Je to velice smutná realita!
žmolky na oblečení

Za žmolky může z části i praní

Samozřejmě ten, kdo nedbá na cedulky na oblečení a nesleduje alespoň napsanou teplotu, na kterou se maximálně smí jeho kus oblečení prát, musí bohužel se zničením látky a následnými žmolky počítat. Nesprávným praním se může látka nejen zničit (žmolky, chloupky), ale taktéž můžete prádlo zaprat nebo se může srazit vlivem vysoké teploty zvolené při praní.

Pokud perete správně…

…stejně se Vám asi žmolky úplně nevyhnou. A proto je dobré koupit si odstraňovač žmolků. K oblečení je velice šetrný, nemusíte se bát, že by oblečení poškodil. Při správné manipulaci se nemusíte absolutně ničeho bát. Postačí bohatě, když na něj nebudete příliš tlačit, aby odžmolkovač klouzal po oblečení a odstraňoval žmolky efektivně. Žmolky se hromadí do zásobníku, který lze lehce vysunout a vysypat, následně ho nacvaknete zpět. Budete se divit, kolik žmolků na oblečení bylo a tento pomocník je odstranil!
nakupování oblečení

Vybíráme odžmolkovač

Na výběr máte docela široký výběr značek a různých typů odstraňovačů žmolků. Dále si můžete vybrat, zda si koupíte odžmolkovač na baterie nebo ho budete nabíjet skrz nabíječku v zásuvce. Ze své zkušenosti bychom raději volili ten dobíjecí, jelikož baterky odžmolkovač rychle unaví. Řešením by bylo koupit baterie dobíjecí, abyste po každém odstraňování nemuseli kupovat nové.
Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv, v tomto případě platí, že za dobrý odstraňovač žmolků si raději připlaťte. Nejsou to sumy dramatické, takže se nemusíte bát, že Vás to zruinuje. Jistě Vám tento pomocník ušetří mnoho peněz, které byste investovali do koupě nového oblečení, jen kvůli tomu, že vaše oblečení je žmolkovaté.